Stát se maminkou je radost a není příliš důležité, v jakém ročním období to je. V zimě to může být o něco náročnější, protože musíte řešit, jaké oblečky koupit a na co být více opatrná. Jak se správně připravit?
Proč by měla být příprava na dítě v zimě jiná než v létě? V první řadě musíte myslet na oblečky, kterých budete potřebovat asi o trochu víc, a to i pro sebe v těhotenství. Druhým důležitým bodem je větší opatrnost. Musíte dávat pozor na náledí, sněhu nebo při silném větru. Kdybyste upadla, mohlo by to být nebezpečné. V mrazivém počasí, když hrozí ledovka, vánice apod. raději zůstávejte doma, jestliže nikam nemusíte.
Správný kočárek do nepříznivého počasí
Na zimu potřebujete pořádně bytelný kočár, ve kterém bude miminku jak v pokojíčku. Určitě musíte koupit hlubokou korbu chrání proti nepříznivým vlivům. Do kočárku vyberte teplý a zároveň prodyšný fusak. Nejlepší je rostoucí, který vám vydrží po celé kočárkovací období. Pamatujte na to, že čím teplejší fusak máte, tím méně oblečení pak musíte miminku dávat, aby se nepřehřálo.
Malé dětičky ještě nemají vyvinutý termoregulační systém, a tak jim nebylo právě příjemně, a navíc by mohlo poměrně snadno nastydnout, až byste je vyndaly ze všech těch vrstev oblečení. Buď mějte hodně teplý fusak nebo více druhů oblečení.
Tejpování v těhotenství podpoří vaše bříško a pomůže při bolestech zad. Co o něm musíte vědět?
Dostatek teplého oblečení
Oblečení potřebujete logicky víc než pro letní miminko. Chce to víc teplých ponožek, svetříků, mikinek, kombinéz, čepiček a rukaviček. Nezapomeňte na teplou deku, kam dítě zachumláte. Důležitý je výběr materiálu, ze kterého je oblečení ušito. Dětská kůže je velmi citlivá a náchylná na umělé tkaniny, proto dávejte přednost těm přírodním. Nejlepší je samozřejmě bavlna.
Myslete na své zdraví a dostatek tepla
V zimě všude kolem nás řádí chřipka, nachlazení, hrozí nedostatek vitamínů a prochladnutí. Na to všechno byste jako těhotná měla dávat zvlášť pozor. Dbejte na dostatečný přísun ovoce a zeleniny, pokud je to možné, tak v co největší kvalitě. Pokud nemáte nebo nemůžete, zkuste i nějaké potravinové doplňky. Určitě neuškodí silné zeleninové a masové vývary, které zahřejí a zasytí. Nezapomeňte myslet i na prochladnutí. Dostatečně se oblékejte, nebuďte ve vlhkém prádle a zároveň se vyhýbejte místům s velkou koncentrací lidí, kde snadno chytíte nějakou tu nemoc.
Pokud na sebe budete dávat pozor, zaměříte se na zdravější stravu, procházky na čerstvém vzduchu nejlépe v přírodě a pohodlné a zároveň teplé oblečení, vyhnete se zbytečným obtížím, které jsou v zimním období tak časté.